شما اینجا هستید :Skip Navigation Links : صفحه نخست : بزرگترین قراردادهای نفت و گاز کشور در فلات قاره منعقد می شود .
بزرگترین قراردادهای نفت و گاز کشور در فلات قاره منعقد می شود . بزرگترین قراردادهای نفت و گاز کشور در فلات قاره منعقد می شود .
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان اینکه سالانه باید به طور میانگین 10 میلیارد دلار در میدان های نفتی خلیج فارس سرمایه گذاری شود ، گفت : امسال و سال آینده بزرگترین قراردادهای نفت و گاز در شرکت نفت فلات قاره منعقد می شود.
به گزارش نفت نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر ، آقای زیرکچیان زاده افزود : امسال قرارداد توسعه میدان های گازی فرزاد بی، فروز ای و بی و مجموعه میدان های گازی اطراف جزیره لاوان بسته می شود.
زیرکچیان زاده درباره آخرین نتایج مذاکرات با شرکت مپنا برای توسعه میدان گازی فروز بی و تولید برق (GAS TO WIRE) از گاز این میدان گفت: بر اساس برنامه ریزی، در نیمه نخست امسال، قرارداد توسعه این میدان به منظور آغاز سرمایه گذاری و توسعه آن منعقد می شود.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، عملی ترین و بهترین نوع مشارکت و همکاری با بانک های داخلی در پروژه های این شرکت را طرح تامین مالی انرژی فاند (صندوق انرژی) خواند و گفت: این شرکت بیش از یک میلیارد و 350 میلیون دلار قرارداد با بانک ملت منعقد کرده است که سال گذشته، بیش از 300 میلیون دلار آن جذب شد که بیشترین جذب صنعت نفت از طریق صندوق های سرمایه گذاری انرژی فاند به شمار می آید.
آقای زیرکچیان زاده از افزایش تنوع سبد تامین مالی شرکت نفت فلات قاره خبر داد و گفت: در کنار جذب منابع خارجی، مذاکرات بسیار امیدوار کننده ای در حد تفاهمنامه با بانک های ملت، صادرات، تجارت و پاسارگاد در حال انجام است.
وی تولید گاز طبیعی را مهم ترین هدف شرکت نفت فلات قاره ایران در برنامه پنجم توسعه خواند و گفت: هم اکنون یکی از مهم ترین بحث های این شرکت، تولید 10 میلیارد فوت مکعب گاز در روز (معادل 10 فاز عسلویه) از میدان های کیش، فرزادبی، فروز ای و بی، لاوان، بلال، رشادت و ... است. قرار است این شرکت در برنامه پنجم حدود 50 میلیارد دلار در میدان های هیدروکربوری مشترک و غیرمشترک در خلیج فارس سرمایه گذاری کند.

تاریخ: 9/11/2012